Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Νέα Μηνύματα 30-09-13   #14
sukhoi.su29
Συντονιστής.

Το avatar του χρήστη sukhoi.su29

Ημερομηνία εγγραφής: 22-12-2010
Περιοχή: Αθήνα
Επίπεδο φήμης: 1260341 sukhoi.su29 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη sukhoi.su29 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη sukhoi.su29 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη sukhoi.su29 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη sukhoi.su29 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη sukhoi.su29 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη sukhoi.su29 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη sukhoi.su29 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη sukhoi.su29 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη sukhoi.su29 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη sukhoi.su29 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη
Προεπιλογή Απάντηση: Μετατροπή Τ/Κ σε 2.4 Ghz με εσωτερικό module_diy.

Orck ευχαριστώ για την ανάγνωση και το σχόλιο.
Συμφωνώ απολύτως ότι το πλήρες κυκλωμα θα έπρεπε να έχει και την γείωση (ή αρνητικό) του αρχικού module .
Μάλιστα προβληματίστικα λιγάκι αν θα έπρεπε να το βάλω και τελικά δεν το έβαλα γιατί σκοπός μου ήταν να απεικονίσω τις συνδέσεις που πρέπει να γίνουν , κι όχι αυτές που ήδη υπάρχουν.
Γράφω μέσα αν δείς σε κάποιο σημείο ότι το αρχικό module είναι ήδη "grounded" όπως δηλαδή λές κι εσύ σωστά ότι το μαύρο είναι μόνιμα συνδεδεμένο.
Εχω πάντως ακόμη μια παράγραφο που θέλω να γράψω για κλείσω το θέμα
οπότε ευχαρίστως θα προσθέσω άλλο ένα κυκλωματικό που να δείχνει πλήρες το κύκλωμα του module των 35-40.

Το δια ταύτα τώρα είναι να γίνουν οι δοκιμές εκτός πάγκου Τώρα θα πρέπει τα όποια μοντελάκια πετάξω με το καινούργιο συστηματάκι να πετάξουν απροβλημάτιστα χωρίς παρεμβολές και "γλίτσες" και να γίνει επί τόπου μια αναφορά για να είναι πλήρης η όλη παρουσίαση οπότε να ξέρουν και οι φίλοι που θα ήθελαν να το φτιάξουν τα αποτελέσματα που είχα .

Πάνω κάτω αυτά θέλω να γράψω για επίλογο , μαζί με μια απεικόνιση του ppm σήματος περισσότερο έτσι για "επιμόρφωση" μας αλλά και ικανοποίηση της περιέργειάς μας ,αλλά και για να συγκρίνουν το σήμα όσοι τυχόν θέλουν να τσεκάρουν με παλμογράφο.

....για οποιοδήποτε σχόλιο ή συζήτηση ,εδώ είμαστε ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sukhoi.su29 : 27-03-17 στις 08:22.
Ο χρήστης sukhoi.su29 δεν είναι συνδεδεμένος IP   Απάντηση με παράθεση