Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Νέα Μηνύματα 11-04-08   #10
Roinides
Ανώτερο μέλος του Petame

Ημερομηνία εγγραφής: 02-04-2008
Επίπεδο φήμης: 713 Roinides Έχει λόγο να είναι υπερήφανος για Roinides Έχει λόγο να είναι υπερήφανος για Roinides Έχει λόγο να είναι υπερήφανος για Roinides Έχει λόγο να είναι υπερήφανος για Roinides Έχει λόγο να είναι υπερήφανος για Roinides Έχει λόγο να είναι υπερήφανος για Roinides Έχει λόγο να είναι υπερήφανος για Roinides Έχει λόγο να είναι υπερήφανος για Roinides Έχει λόγο να είναι υπερήφανος για Roinides Έχει λόγο να είναι υπερήφανος για
Προεπιλογή Απ: Γνωμη για κινητηρες?

Από συνομιλίες μου σε ξένα φόρυμ σαφώς οι πιο δημοφιλείς στους γκαζοφονιάρηδες ελικοπτεράδες είναι η OS και η YS.

Εγώ πάντως όταν αξιωθώ να πάρω 90άρι, θα βάλω YS ΜΕ Ηatori εξάτμιση. Καθαρά προσωπική εντύπωση και προτίμηση ομως!

Θεωρω ότι ο ΟS που έχεις βάλει στο Vibe θαναι μια χαρά. Είναι μικρή η διαφορά των δύο αυτών που να μπορέσεις να καταλάβεις!

Απλά ο καθένας θα σου πει και μια θεωρία , όπως και σε όλα τα πράγματα στη ζωή.

Για το δικό σου στυλ , τρόπο πτήσης και εκεί που θες να πας, έκανες μία από τις 2 καλύτερες επιλογές που είχες να κάνεις!

Αλλά να μην ξεχνάμε κάτι. Όπως και στις μηχανές, έτσι και δω, δεν μπορείς να τα έχεις όλα.

Ή θα έχεις αξιοπιστία-διάρκεια και μακροζωϊα ή θα έχεις τρελά γκάζια αλλά με αναγκαίες επιπτώσεις στη ζωή του κινητήρα. Εγώ πάντα επιλέγω το δεύτερο!!! Έχω συμβιβαστεί με αυτο.Και είμαι έτοιμος να το πληρώσω.

Και όταν μου λένε φίλε, "εγώ έχω 350.000χλμ στην BMW και βαράω βόλτες ακόμη και εσύ στα 80.000 πας για πιστόνια" τί απαντώ;
Προτιμώ 2 βόλτες τσίτα γκάζια , παρά 20 και αργά!!!
Τι θα έλεγε το πιστόνι βγαίνοντας από το μοτέρ καμένο; Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή, παρά 40 χρόνια σκλαβια και φυλακή!!!

Επάνω του Σότεεεεε!!!!