Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Νέα Μηνύματα 06-01-14   #7
McThemis
Ανώτερο μέλος του Petame

Ημερομηνία εγγραφής: 08-09-2009
Επίπεδο φήμης: 978 McThemis Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη McThemis Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη McThemis Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη McThemis Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη McThemis Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη McThemis Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη McThemis Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη McThemis Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη McThemis Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη McThemis Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη McThemis Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη
Προεπιλογή Απάντηση: ParkZone Focke-Wulf 190A-8 Παρουσίαση

Επίλογος:

Το νέο FW-190 A-8 της Parkzone πως μου φάνηκε?...Γενικά, μπορώ να πω οτι το έχω ευχαριστηθεί πάρα πολύ μέχρι στιγμής. Βασικά, ήθελα για τα Χριστούγεννα το F4U A1, αλλά ήταν παντού out of stock και έτσι κατέληξα με το FW-190. Αν αφήσεις στην άκρη, το θέμα με τα σκέλη (και στην τοποθέτηση και στην προσγείωση) το αεροπλάνο πετάει μαγικά! Είναι πολύ εύκολο και προβλέψιμο. Πετάω πάνω από 10 λεπτά σε κάθε πτήση με stock μπαταρίες και αφήνω και 1-2 λεπτά ακόμη στις μπαταρίες. Είναι πανέμορφο κατά την γνωμη μου, και σε λίγο που θα του τοποθετήσω αυτοσχέδια scale split flaps και θα το βάψω αλλά Θέμης (βλ. P-47 με τον λύκο που κάνει "whooooo") πιστεύω ότι θα το αγαπήσω ακόμη περισσότερο...

Αν έιναι για Αρχάριο?...Μάλλον ΟΧΙ, μόνο και μόνο γιατί έιναι πιο σβέλτο από T-28 Trojan ή Radian Pro...Πιό εύκολο όμως από F-27 strycker...Όσοι όμως πετάνε Τ-28, άνετα θα το πετάξουν...θέλει λιγο προσοχη, όχι στην προσγείση...στην "μετα-προσγείωσης" φάση, γιατί κάνει τα δικά του. 'Οσοι έχουν εμπειρία από αεροπλάνα...παίρνωντας αυτό θα νιώσουν περισσότερο ότι πετάνε αεροπλάνο και όχι παιχνίδι, όπως με το T-28 (που σκοπίμως το χρησιμοποιώ σαν παράδειγμα, γιατί λιγο πολύ όλοι ξέρουν τα πτητικά χαρακτηριστικά του T-28 Trojan της Parkzone)

ΥΓ: Παρέλειψα να πω ότι με την παραλλαγή και το σχήμα που έχει στον ήλιο το χάνεις τελείως...μα τελείως όμως!!! Προσοχή.
Ο χρήστης McThemis δεν είναι συνδεδεμένος IP   Απάντηση με παράθεση