Νέα Μηνύματα 30-03-10   #16
fazerdreamer
Ανώτατο μέλος του Petame

Ημερομηνία εγγραφής: 02-04-2008
Επίπεδο φήμης: 771 fazerdreamer Έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Προεπιλογή Απάντηση: Εξομειωτές rc

http://www.aerofly.com/

Απλα μοναδικος.
Ο χρήστης fazerdreamer δεν είναι συνδεδεμένος IP   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 22-05-10   #17
gdimopoulos
Νέο μέλος του Petame

Το avatar του χρήστη gdimopoulos

Ημερομηνία εγγραφής: 20-05-2010
Επίπεδο φήμης: 392 gdimopoulos Είναι στο σωστό δρόμο

Τελικά ποιος λέτε είναι καλύτερος phoenix 2.5v ή o Real flight 4.5?

Δεν έχω πετάξει ποτέ ελικόπτερο και δεν μπορώ να καταλάβω ποιος είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα! κανείς που να έχει δοκιμάσει και τους δύο?
Ο χρήστης gdimopoulos δεν είναι συνδεδεμένος IP   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 22-05-10   #18
Nontas
Ανώτερο μέλος του Petame

Το avatar του χρήστη Nontas

Ημερομηνία εγγραφής: 27-07-2009
Επίπεδο φήμης: 189669 Nontas Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Nontas Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Nontas Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Nontas Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Nontas Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Nontas Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Nontas Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Nontas Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Nontas Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Nontas Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Nontas Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη

Για ελικόπτερα το καλύτερο simulator είναι το phoenix
Ο χρήστης Nontas δεν είναι συνδεδεμένος IP   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 24-05-10   #19
Jtk
Νέο μέλος του Petame

Το avatar του χρήστη Jtk

Ημερομηνία εγγραφής: 17-02-2010
Περιοχή: Αθήνα
Επίπεδο φήμης: 402 Jtk Είναι στο σωστό δρόμο
Επιτυχία Απάντηση: Εξομειωτές rc

Και εγώ χρησιμοποιώ το Phoenix και το βρισκω πολύ ρεαλιστικό. Σε συζητήσεις με άλλους μοντελιστές θεωρούμε οτι είναι το καλύτερο
Ο χρήστης Jtk δεν είναι συνδεδεμένος IP   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 24-05-10   #20
xaideoe
Νέο μέλος του Petame

Ημερομηνία εγγραφής: 01-01-2010
Επίπεδο φήμης: 410 xaideoe Είναι στο σωστό δρόμο

Λοιπον η προσωπικη μου γνωμη που εχω blade 400 3d και το συγκρινω με τον εξομειωτη ο G4 ειναι μακραν μπροστα απο το phoenix 2.5. Και το λεω γιατι με πειραγμενο το μοντελο ωστε να μην πεταει σαν παιχνιδι και με αερα εκανα inverted hover,flips,loops και διαφορα απλα κολπα ευκολα στον phoenix. Οταν ομως πετουσα κανονικα τα ανταλλακτικα ερχοταν χυμα με το ταχυδρομιο, μεχρι που πηρα το G4.5 κατεβασα το μοντελο μου και το ρυθμισα να ελεγχεται με pass through δλδ μεσω τηλεκατευθυνσης(και οχι software mode). Η γνωμη ειναι οτι εχει μεγαλη διαφορα, πολυ καλυτερα physics και γενικως ανταποκρινεται καλυτερα στην πραγματικοτητα. Απο αεροπλανα παιζω μονο το easy glider pro που το εχω και ειναι ιδιο δουλεουν μεχρι και τα aleron που εχω σε μιξη στη DX6i
Ο χρήστης xaideoe δεν είναι συνδεδεμένος IP   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 25-05-10   #21
GREECEPILOT
Ανώτερο μέλος του Petame

Το avatar του χρήστη GREECEPILOT

Ημερομηνία εγγραφής: 14-02-2010
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΑΘΗΝΑ
Επίπεδο φήμης: 156709 GREECEPILOT Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη GREECEPILOT Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη GREECEPILOT Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη GREECEPILOT Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη GREECEPILOT Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη GREECEPILOT Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη GREECEPILOT Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη GREECEPILOT Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη GREECEPILOT Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη GREECEPILOT Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη GREECEPILOT Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη
Ψύχραιμος Απάντηση: Εξομειωτές rc

Kαλημέρα στην παρέα..εάν μου επιτρέπεται να εκφράσω και εγώ άποψη, θα ήθελα να πω ότι στο δικό μου "top 10" είναι ο Real fly στο Νο1 και αμέσως μετά έρχεται ο Αerofly...αυτά
Νέα Μηνύματα 29-06-11   #22
rest_in_pieces
Νέο μέλος του Petame

Ημερομηνία εγγραφής: 29-06-2011
Επίπεδο φήμης: 331 rest_in_pieces Είναι στο σωστό δρόμο
Προεπιλογή Απάντηση: FSX!!!!!

Γειά σας και καλώς σας βρήκα!
εγώ έχω κατεβάσει τον FMS, ο οποίος είναι τζαμπέ. Που θα βρω καλώδιο για να παίζω με την τηλεκατεύθυνσή μου; (δεν την έχω ακόμα θα την αγοράσω αυτές τις μέρες)
επίσης ο aerofly είναι και αυτός τζάμπα;
ευχαριστώ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rest_in_pieces : 29-06-11 στις 12:10.
Ο χρήστης rest_in_pieces δεν είναι συνδεδεμένος IP   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 09-11-12   #23
Αντώνης Κριτζάς
Διαχειριστής

Το avatar του χρήστη Αντώνης Κριτζάς

Ημερομηνία εγγραφής: 08-12-2008
Περιοχή: Λυκόβρυση-Αττική
Επίπεδο φήμης: 2435281 Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη
Προεπιλογή Απάντηση: FSX!!!!!

Στο μήνυμα 13 του εν λόγω θέματος έκανα αναφορά στο real Flight g4.5 σε μία προσπάθεια σύγκρισης με το aerofly pro deluxe
Αυτές τις ημέρες είχα την ευκαιρία να “πετάξω” με το phoenix στην τελευταία έκδοση 4
Αυτά που είδα και πάντα εκφράζοντας την προσωπική μου άποψη είναι χονδρικά τα εξής

Τι δεν μου άρεσε
Α τα physics και γενικά οι αντιδράσεις των αεροπλάνων είναι πολύ ποιο εύκολες από τα πραγματικά μοντέλα ακόμη και αν ανεβάσεις το επίπεδο στο ποίο δύσκολο
Β Τα αεροπλάνα και τα ανεμόπτερα που έχει είναι λίγα και περιορίζεται περισσότερο σε μικρά ηλεκτρικά όπως αυτά της parkzone με τεράστιες ελλείψεις σε θερμικά
Γ Παρά την έλλειψη εμπειρίας μου στα ελικόπτερα μου φάνηκαν και αυτά ευκολότερα(εδώ έχει περισσότερα μοντέλα)
Δ στην πτήση ανεμόπτερου σε δυναμικό οι αντιδράσεις είναι τελείως λάθος ενώ στα θερμικά είναι κάπως καλύτερα αλλά όχι ρεαλιστικά Η χρήση vario είναι το μόνο ενδιαφέρον
Ε Κάποιο bug με το βάθος σε κάποια πεδία σε φέρνει πίσω από εμπόδια ενώ θα έπρεπε να τα έχεις περάσει

Τι μου άρεσε
Α Η συνεχής ενημέρωση που κάνει με αυτόματο τρόπο
Β Τα τοπία γενικά είναι ωραία και φωτεινά
Γ η αντίδραση των μοντέλων όταν τροχοδρομούν εκτός πίστας
Δ οι ρεαλιστικές αντιδράσεις των μοντέλων σε συνθήκες αέρα και gust
Ε Η δυνατότητα χρήσης υδροπλάνων

Τελικά ακόμη θεωρώ ότι το APFD είναι πολύ καλύτερο (σε αεροπλάνο και ανεμόπτερο) και περιμένω να κάνω δοκιμή στο aerofly 5
Ευχαριστώ τον Σωκράτη (socratesb) για την παροχή του sim
Νέα Μηνύματα 13-11-12   #24
GREECEPILOT
Ανώτερο μέλος του Petame

Το avatar του χρήστη GREECEPILOT

Ημερομηνία εγγραφής: 14-02-2010
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΑΘΗΝΑ
Επίπεδο φήμης: 156709 GREECEPILOT Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη GREECEPILOT Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη GREECEPILOT Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη GREECEPILOT Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη GREECEPILOT Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη GREECEPILOT Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη GREECEPILOT Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη GREECEPILOT Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη GREECEPILOT Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη GREECEPILOT Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη GREECEPILOT Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη
Ψύχραιμος Απάντηση: FSX!!!!!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα από rest_in_pieces Εμφάνιση μηνυμάτων
Γειά σας και καλώς σας βρήκα!
εγώ έχω κατεβάσει τον FMS, ο οποίος είναι τζαμπέ. Που θα βρω καλώδιο για να παίζω με την τηλεκατεύθυνσή μου; (δεν την έχω ακόμα θα την αγοράσω αυτές τις μέρες)
επίσης ο aerofly είναι και αυτός τζάμπα;
ευχαριστώ
Την καλημέρα μου....το καλώδιο μπορείς να το βρεις σε κάποιο κατάστημα με είδη μοντελισμού ή ίσως να το έχει κανένας εξτρά και να στο δώσει εάν δεν το χρειάζεται αν και δεν κανουν όλα τα καλώδια για όλες τις κατευθύνσεις... Ο aerofly κανονικά ΔΕΝ είναι τζάμπα από όσο γνωρίζω εκτός και εάν υπάρχει καμιά freeware έκδοση του που δεν γνωρίζω....
Νέα Μηνύματα 13-11-12   #25
gvertical
Ανώτερο μέλος του Petame

Το avatar του χρήστη gvertical

Ημερομηνία εγγραφής: 14-11-2009
Επίπεδο φήμης: 501 gvertical Είναι θαυμάσιος στο behold gvertical Είναι θαυμάσιος στο behold gvertical Είναι θαυμάσιος στο behold gvertical Είναι θαυμάσιος στο behold gvertical Είναι θαυμάσιος στο behold gvertical Είναι θαυμάσιος στο behold gvertical Είναι θαυμάσιος στο behold

η ταπινη μου γνωμη παντος ειναι σε οποιον εξωμοιοτη και αν καταλειξουμε, να τον αγορασουμε, για να μπορουν η ετεριες να βελτιωνονται. εχω τον φοινηκα και μου αρεση πολυ.
Ο χρήστης gvertical δεν είναι συνδεδεμένος IP   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 01-02-13   #26
ΣΕΦΕΡΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Νέο μέλος του Petame

Ημερομηνία εγγραφής: 17-01-2013
Περιοχή: ΚΟΡΙΝΘΟ
Επίπεδο φήμης: 250 ΣΕΦΕΡΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Είναι στο σωστό δρόμο

[QUOTE=maras;17862]1) κανει η τ/κ του ελικοπτερου HONEY FP ΣΕ ΕΞΟΜΕΙΩΤΗ PHOENIX ή G4 εχει δικο της καλωδιο συνδεσης με usb ;

2) ξερει κανεις για ΕΞΟΜΕΙΩΤΗ PHOENIX ή G4 αν μπορω να τους κατεβασω free ή να βρω σπαστιρια για δεμο εκδοσεις ;[/QU

καλησπερα σε ολους. φιλε μου υπαρχουν ετοιμα και με καλωδιο 25ε γιατι να μπεις σε διαδικασια χωρισ λογο.
Ο χρήστης ΣΕΦΕΡΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος IP   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 01-02-13   #27
ΣΕΦΕΡΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Νέο μέλος του Petame

Ημερομηνία εγγραφής: 17-01-2013
Περιοχή: ΚΟΡΙΝΘΟ
Επίπεδο φήμης: 250 ΣΕΦΕΡΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Είναι στο σωστό δρόμο
Επιτυχία Απάντηση: FSX!!!!!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα από GREECEPILOT Εμφάνιση μηνυμάτων
Την καλημέρα μου....το καλώδιο μπορείς να το βρεις σε κάποιο κατάστημα με είδη μοντελισμού ή ίσως να το έχει κανένας εξτρά και να στο δώσει εάν δεν το χρειάζεται αν και δεν κανουν όλα τα καλώδια για όλες τις κατευθύνσεις... Ο aerofly κανονικά ΔΕΝ είναι τζάμπα από όσο γνωρίζω εκτός και εάν υπάρχει καμιά freeware έκδοση του που δεν γνωρίζω....
καλησπερα υπαρχουν στο εμποριο σε ενα dvd και το aerofly kai to phinix και το καλωδιο με 25ε δουλευει τελεια το εχω παρει.
Ο χρήστης ΣΕΦΕΡΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος IP   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 01-02-13   #28
vasilisp
Ανώτερο μέλος του Petame

Το avatar του χρήστη vasilisp

Ημερομηνία εγγραφής: 11-10-2011
Περιοχή: Γέρακας
Επίπεδο φήμης: 126982 vasilisp Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη vasilisp Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη vasilisp Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη vasilisp Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη vasilisp Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη vasilisp Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη vasilisp Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη vasilisp Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη vasilisp Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη vasilisp Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη vasilisp Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη

Εγώ έχω πάρει αυτό
http://www.ebay.com/itm/Univ-12in1-F...item337ba94424

μέχρι τώρα δουλεύει μια χαρά.
Νέα Μηνύματα 16-04-13   #29
mati
Νέο μέλος του Petame

Ημερομηνία εγγραφής: 16-04-2013
Επίπεδο φήμης: 237 mati Είναι στο σωστό δρόμο

Γνωριζει κανεις ποσο κοστιζει το phoenix v4 και που μπορει να το προμηθευτει κανεις?
Ο χρήστης mati δεν είναι συνδεδεμένος IP   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 17-04-13   #30
Αντώνης Κριτζάς
Διαχειριστής

Το avatar του χρήστη Αντώνης Κριτζάς

Ημερομηνία εγγραφής: 08-12-2008
Περιοχή: Λυκόβρυση-Αττική
Επίπεδο φήμης: 2435281 Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη

http://www.heliland.com/catalog/index.php?main_page=product_info&products_id=5976
http://myhelis.com/Phoenix-RC/
http://www.coolmodels.gr/phoenixrc-simulator-p-1238.html
Δεν έχει σημασία η έκδοση γιατί κάνει αυτόματη αναβάθμιση μέχρι την τελευταία
Κοίτα και αυτό http://www.heliland.com/catalog/index.php?main_page=product_info&products_id=5391
Αν και κάπου το είχα δεί νομίζω στα 25 ??
Καλώς ήρθες στο petame

Λέξεις-Κλειδιά
aerofly , afpd , phoenix , r/c flight simulator , real flight , sim

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν το θέμα αυτή τη στιγμή: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δε μπορείτε να απαντήσετε σε θέματα
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας

Ο κώδικας BB είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι Εκτός λειτουργίας

Μεταπήδηση σε:

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:16.

Design By: MinerSkinz.com
Υποστηρίζεται από : vBulletin Version: 3.8.3
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Τεχνική Υποστήριξη: Αντώνης Δαμοράκης - Ελληνική Mετάφραση: Κατερίνα Κεχαγιά - Γιάννης Ζαφείρης
Απαγορεύεται η αντιγραφή, η αναδημοσίευση και η προβολή υλικού με κάθε τρόπο και σε οποιοδήποτε μέσο, πέρα από τα όρια του www.petame.gr χωρίς την έγγραφη άδεια του Διαχειριστή.