Νέα Μηνύματα 17-04-13   #31
aliios
Νέο μέλος του Petame

Το avatar του χρήστη aliios

Ημερομηνία εγγραφής: 14-03-2013
Περιοχή: Ν. Σμύρνη
Επίπεδο φήμης: 243 aliios Είναι στο σωστό δρόμο
Προεπιλογή Απάντηση: Εξομειωτές rc

http://www.alphasportrc.com/index.ph...oducts_id=1593

Με usb στικάκι. Τα περισσότερο γνωστά simulators περιλαμβάνονται.
Ο χρήστης aliios δεν είναι συνδεδεμένος IP   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 17-04-13   #32
Αντώνης Κριτζάς
Διαχειριστής

Το avatar του χρήστη Αντώνης Κριτζάς

Ημερομηνία εγγραφής: 08-12-2008
Περιοχή: Λυκόβρυση-Αττική
Επίπεδο φήμης: 2435279 Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη

Ναι αυτό είναι ........
Νέα Μηνύματα 07-05-13   #33
iliaskak
Ανώτερο μέλος του Petame

Το avatar του χρήστη iliaskak

Ημερομηνία εγγραφής: 11-07-2010
Περιοχή: Πατρα
Επίπεδο φήμης: 473 iliaskak Είναι θαυμάσιος στο behold iliaskak Είναι θαυμάσιος στο behold iliaskak Είναι θαυμάσιος στο behold iliaskak Είναι θαυμάσιος στο behold iliaskak Είναι θαυμάσιος στο behold iliaskak Είναι θαυμάσιος στο behold iliaskak Είναι θαυμάσιος στο behold
Επιτυχία Απάντηση: Εξομειωτές rc

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα από Mogolos Εμφάνιση μηνυμάτων
Eida το real flight και ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ!
Δεν εχω ξαναδεί τοσο ΧΑΛΙΑ εξωμειωτή!!
Το phoenix που εχω ειναι απίστευτα καλυτερο και το συνηστώ σε ολους

Συμφωνω για τον phoenix.
Ο χρήστης iliaskak δεν είναι συνδεδεμένος IP   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 09-05-13   #34
Κοσμάς Τσατάλογλου
Προχωρημένο μέλος του Petame

Το avatar του χρήστη Κοσμάς Τσατάλογλου

Ημερομηνία εγγραφής: 01-02-2013
Περιοχή: Βορ. Προάστεια
Επίπεδο φήμης: 416 Κοσμάς Τσατάλογλου Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Κοσμάς Τσατάλογλου Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Κοσμάς Τσατάλογλου Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Κοσμάς Τσατάλογλου Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Κοσμάς Τσατάλογλου Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Κοσμάς Τσατάλογλου Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Κοσμάς Τσατάλογλου Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Κοσμάς Τσατάλογλου Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Κοσμάς Τσατάλογλου Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Κοσμάς Τσατάλογλου Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Κοσμάς Τσατάλογλου Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικό πάνω στο θέμα.
Έχω κατεβάσει τον RC Desk Pilot στην Free του έκδοση για να τον δοκιμάσω και θέλω να συνδέσω με το καλώδιο την E-Sky τηλεκατεύθυνση που έχω.
Έχω τα Windows 7 και δεν μπορώ να κάνω την τηλεκατεύθυνση να την βλέπει ο εξομοιωτής.
Τι κάνω λάθος?
Νέα Μηνύματα 09-05-13   #35
thanos_marko
Ανώτερο μέλος του Petame

Το avatar του χρήστη thanos_marko

Ημερομηνία εγγραφής: 20-11-2010
Περιοχή: Μεσόγεια
Επίπεδο φήμης: 447164 thanos_marko Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη thanos_marko Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη thanos_marko Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη thanos_marko Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη thanos_marko Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη thanos_marko Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη thanos_marko Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη thanos_marko Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη thanos_marko Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη thanos_marko Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη thanos_marko Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα από Κοσμάς Τσατάλογλου Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικό πάνω στο θέμα.
Έχω κατεβάσει τον RC Desk Pilot στην Free του έκδοση για να τον δοκιμάσω και θέλω να συνδέσω με το καλώδιο την E-Sky τηλεκατεύθυνση που έχω.
Έχω τα Windows 7 και δεν μπορώ να κάνω την τηλεκατεύθυνση να την βλέπει ο εξομοιωτής.
Τι κάνω λάθος?

Εχεις τον USB simulator ? Την Τ/Κ την βλέπει ο simulator σαν Joystick. Οποτε και πρεπει να δεις αν τον βλεπει στο control Panel / Game Devices. Αν δεν το εχει εκει δεν θα κάνεις δουλειά.

Παλιότερα υπηρχαν καποιο RC Simulators που δεχόντουσαν input μεσα απο την σύνδεση της T/K στο MIC του PC. Δεν ξέρω όμως αν το RC Desk το κάνει αυτο. Ισως με ενα τριτο software να γίνετε. Η λύση με τον USB simulator πάντως ειναι η καλύτερη. Θελεις μάλλον καποιον που να υποστηρίζει τον FMS simulator που ειναι επίσης free.

http://modelsimulator.com/
Νέα Μηνύματα 09-05-13   #36
Κοσμάς Τσατάλογλου

Επίπεδο φήμης: 416 Κοσμάς Τσατάλογλου Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Κοσμάς Τσατάλογλου Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Κοσμάς Τσατάλογλου Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Κοσμάς Τσατάλογλου Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Κοσμάς Τσατάλογλου Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Κοσμάς Τσατάλογλου Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Κοσμάς Τσατάλογλου Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Κοσμάς Τσατάλογλου Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Κοσμάς Τσατάλογλου Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Κοσμάς Τσατάλογλου Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Κοσμάς Τσατάλογλου Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του

Έχω αυτό το καλώδιο:
http://www.buzzflyer.co.uk/uploads/i..._large/138.jpg
Το οποίο το χρησιμοποιώ για να περνάω τις μνήμες στην Turborix Τ/Κ που έχω.
Το θέμα είναι ότι στο Game Devices δεν μου εμφανίζει την Ε-sky Τ/Κ αλλά ούτε και την Turborix. Και στην Διαχείριση Συσκευών μου εμφανίζει μόνο το καλώδιο.

Ο FMS παίζει σε Windows 7 ??
Νέα Μηνύματα 10-05-13   #37
Αντώνης Κριτζάς
Διαχειριστής

Επίπεδο φήμης: 2435279 Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Αντώνης Κριτζάς Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη

ο FMS παίζει μόνο στα ΧP και το RC Desk κάνει μόνο για να μαθεις τις βασικές κινήσεις μια και απέχει πολύ απο την πτήση αερομοντέλου
Ολες οι esky έχουν το δικό τους καλώδιο που είναι άμεσα αναγνωρίσιμο απο τα windows
Προτείνω να κάνεις μία αγορά
http://www.alphasportrc.com/index.ph...oducts_id=1593 για να κάνεις ωραία και ευκολα την δουλειά και το κέφι σου
Aerofly και phoenix αρκετά κοντά στο επιθυμιτό
Νέα Μηνύματα 12-05-13   #38
Κοσμάς Τσατάλογλου

Το Aerofly παίζει στα Windows 7 που έχω, το καλώδιο όμως που μου προτείνεις Αντώνη δεν αναφέρει ότι υποστηρίζει windows 7.
Θα συνεργαστούν?
Νέα Μηνύματα 12-05-13   #39
Αντώνης Κριτζάς
Διαχειριστής

Κάνει και για τα Win 7 αλλά μπορείς να πάρεις και ένα τηλ στο κατάστημα για επιβεβαίωση
Φυσικά και κάποιος που το έχει μπορεί να μας δώσει απάντηση

Λέξεις-Κλειδιά
aerofly , afpd , phoenix , r/c flight simulator , real flight , sim

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν το θέμα αυτή τη στιγμή: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δε μπορείτε να απαντήσετε σε θέματα
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας

Ο κώδικας BB είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι Εκτός λειτουργίας

Μεταπήδηση σε:

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:49.

Design By: MinerSkinz.com
Υποστηρίζεται από : vBulletin Version: 3.8.3
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Τεχνική Υποστήριξη: Αντώνης Δαμοράκης - Ελληνική Mετάφραση: Κατερίνα Κεχαγιά - Γιάννης Ζαφείρης
Απαγορεύεται η αντιγραφή, η αναδημοσίευση και η προβολή υλικού με κάθε τρόπο και σε οποιοδήποτε μέσο, πέρα από τα όρια του www.petame.gr χωρίς την έγγραφη άδεια του Διαχειριστή.