Νέα Μηνύματα 17-03-11   #46
ankon
Γενικός Συντονιστής

Το avatar του χρήστη ankon

Ημερομηνία εγγραφής: 02-04-2008
Περιοχή: Χαλανδρι
Επίπεδο φήμης: 1513250 ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη
Προεπιλογή Απάντηση: Kάστρο

Πολυ λυπαμαι για το FIESELER STORCH .Απο οτι ειδα μαλλον ειναι της Aviomodelli αλλα μαλλον κανω λαθος γιατι εχει αλλη κανοπα .παρ'ολα αυτα ειναι δυσκολο αεροπλανο αν και υψηλοπτερυγο. Οσα φτιαχθηκαν απο αυτο το κιτ δεν πεταξαν κανονικα.Το εχω και γω φτιαγμενο και πεταει μετα απο μετατροπες ,ιδιως στο συστημα προσγειωσης.Ενα φανταστικο αεροπλανο.Ποιος το εχει φτιαξει Lemon ?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ankon : 17-03-11 στις 23:15.
Ο χρήστης ankon είναι συνδεδεμένος IP   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 18-03-11   #47
DjBac
Ανώτερο μέλος του Petame

Το avatar του χρήστη DjBac

Ημερομηνία εγγραφής: 02-08-2010
Περιοχή: Βούλα
Επίπεδο φήμης: 59905 DjBac Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη DjBac Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη DjBac Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη DjBac Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη DjBac Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη DjBac Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη DjBac Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη DjBac Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη DjBac Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη DjBac Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη DjBac Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη

¶γγελε της ESM πρέπει να είναι, από κοντά είναι ακόμα πιο ωραίο!
Νέα Μηνύματα 18-03-11   #48
Lemon
Ανώτερο μέλος του Petame

Το avatar του χρήστη Lemon

Ημερομηνία εγγραφής: 24-04-2008
Περιοχή: Aταλάντη
Επίπεδο φήμης: 466622 Lemon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Lemon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Lemon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Lemon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Lemon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Lemon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Lemon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Lemon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Lemon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Lemon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Lemon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη

Ειναι πράγματι της ESM,και ειναι του Γιάννη (Diamond models).
6 μήνες το ετοίμαζε οπως μας ειπε,και μετα την πτώση ήταν πολυ
στεναχωρημένος...

Παντος θα πρεπει να πω,οτι δεν ηταν το μονο αεροπλανο που εσπασε εκεινη την ημερα.
Λιγο νωριτερα ενα Hellcat (φαινετε στην φωτο με το σπασμενο storch στο βαθος) εχασε επαφη με τον χειριστη του και επεσε σχεδον στον ιδιο χωρο που επεσε και το storch (!)

Επισεις ενα magnum και εκεινο "κλειδωσε" και επεσε λιγο πιο κατω.
και αμεσως μετα,ενα foam jet (red arrows) καρφωθηκε και αυτο.
Ενα Pattern της Kyoso (φαινετε στις φωτο) πεταγε για λιγο ανεξελενκτα.
Ολα ηταν απο διαφορετικους χειριστες,και ολα ηταν στα 2.4

Ομως πριν απο αρκετες ημερες οατν ειχα παει μια καθημερινή με εναν φιλο μου,ενα Yak 54 (Gas) 2,4 παρολιγο να το χασουμε και αυτο.
Ενω στιγμιαιες παρεμβολες ειχα και εγω στα 40Mhz.
Συμπερασμα μαλλον κατι "Υπαρχει εκει" κοντα,ισως καποιο TVLink απο τον Χλωμο η κατι αλλο.
Δεν ειναι τυχαιο οτι ολες αυτες οι περιεργες "παρεμβολες" συμβαινουν μονο σε ενα συγκεκριμενο χωρο κοντα στο πεδιο.
Τωρα πλεον γνωριζουμε και δεν θα πεταμε προς τα εκει...
Ομως το περιεργο ειναι οτι αυτες οι "παρεμβολες" δεν συμβαινουν παντα.
Καποια αλλα μοντελα που πεταξαν στο συγκεκριμενο σημειο,δεν ενοιωσαν τιποτα...
Νέα Μηνύματα 18-03-11   #49
gxaid
Ανώτατο μέλος του Petame

Το avatar του χρήστη gxaid

Ημερομηνία εγγραφής: 27-09-2008
Περιοχή: NΕΟ ΨΥΧΙΚΟ
Επίπεδο φήμης: 1528 gxaid Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη gxaid Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη gxaid Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη gxaid Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη gxaid Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη gxaid Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη gxaid Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη gxaid Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη gxaid Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη gxaid Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη gxaid Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα από Lemon Εμφάνιση μηνυμάτων
Παντος θα πρεπει να πω,οτι δεν ηταν το μονο αεροπλανο που εσπασε εκεινη την ημερα.
...
Ολα ηταν απο διαφορετικους χειριστες,και ολα ηταν στα 2.4
...
Δεν ειναι τυχαιο οτι ολες αυτες οι περιεργες "παρεμβολες" συμβαινουν μονο σε ενα συγκεκριμενο χωρο κοντα στο πεδιο.
...
Ομως το περιεργο ειναι οτι αυτες οι "παρεμβολες" δεν συμβαινουν παντα.
Καποια αλλα μοντελα που πεταξαν στο συγκεκριμενο σημειο,δεν ενοιωσαν τιποτα...
Αγαπητέ Lemon,

Κρίμα για όλα τα μοντέλα ανεξαιρέτως.
Με βάση αυτά που αναφέρεις παραπάνω, μήπως θα ήταν σκόπιμο να δείτε ποια τ/κ είχε ο καθένας σας, είτε είχε πρόβλημα είτε όχι.
Επειδή οι καταξιωμένοι κατασκευαστές χρησιμοποιούν διαφορετικά συστήματα ζεύξης πομπού/δέκτη ίσως έβγαινε κάτι χρήσιμο απο την καταγραφή αυτή.

Φιλικά
Γιώργος
Νέα Μηνύματα 18-03-11   #50
Lemon
Ανώτερο μέλος του Petame

Επίπεδο φήμης: 466622 Lemon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Lemon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Lemon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Lemon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Lemon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Lemon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Lemon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Lemon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Lemon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Lemon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Lemon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη
Χαμογελαστός Απάντηση: Kάστρο

Ναι συμφωνω,ειναι προς διερευνηση το ολο θεμα,την Κυριακή που θα εχουμε συναντηση,θα το εξετασουμε.
Αλωστε θα κανω ενα σκαναρισμα σε ολο το φασμα των συχνοτήτων,απο τα χαμηλα VHF εως και την S-band με ενα πεδιομετρο,το οποιο πιστευω να το εχω εως τοτε.
Νέα Μηνύματα 18-03-11   #51
ankon
Γενικός Συντονιστής

Το avatar του χρήστη ankon

Ημερομηνία εγγραφής: 02-04-2008
Περιοχή: Χαλανδρι
Επίπεδο φήμης: 1513250 ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη

Τι λετε βρε παιδια ....τοσα μοντελα επεσαν εκεινη την μερα.Γιωργο ενημερωσε μας για το ποια ειδη Τ/Χ χρησιμοποιηθηκαν εκεινη την ημερα γιατι μου φαινεται περιεργο και ισως ..........!!!!
Παρεπιπτοντως μπηκα στο σαιτ της ESM ...... και εχει πολυ ωραιο πραμα για αυτους που πετανε ARTF.
Αγγελος
Ο χρήστης ankon είναι συνδεδεμένος IP   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 18-03-11   #52
Corsair
Ανώτατο μέλος του Petame

Το avatar του χρήστη Corsair

Ημερομηνία εγγραφής: 22-12-2009
Περιοχή: ΒΡΑΧΟΝΗΣΙΔΕΣ ΑΝΑΤ.ΑΙΓΑΙΟΥ ΠΕΛΑΓΟΥΣ και ΟΙΚΟΠΕΔΟ12.
Επίπεδο φήμης: 718 Corsair Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Corsair Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Corsair Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Corsair Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Corsair Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Corsair Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Corsair Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Corsair Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Corsair Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Corsair Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Corsair Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη
Ιδέα Απάντηση: Kάστρο

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα από ankon Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι λετε βρε παιδια ....τοσα μοντελα επεσαν εκεινη την μερα.Γιωργο ενημερωσε μας για το ποια ειδη Τ/Χ χρησιμοποιηθηκαν εκεινη την ημερα γιατι μου φαινεται περιεργο και ισως ..........!!!!
Παρεπιπτοντως μπηκα στο σαιτ της ESM ...... και εχει πολυ ωραιο πραμα για αυτους που πετανε ARTF.
Αγγελος
.................................................. .................................................. ....
Μα καλά αντιεροπορικά υπήρχαν στην περιοχή;

Mήπως υπήρχαν Ταλιμπάν;

Η μήπως πρόκειται για νέο τρίγωνο των βερμούδων;

Είναι δυνατόν τα νέα συστήματα 2.4 να είναι άχρηστα;

Να γυρίσουμε ξανά στα ΑΜ;

Εγώ σταμάτησα να φτιάχνω κίτ.

Πρίν από πολλά χρόννια.

Φτιάχνω μόνο REady.
Νέα Μηνύματα 18-03-11   #53
Corsair
Ανώτατο μέλος του Petame

Επίπεδο φήμης: 718 Corsair Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Corsair Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Corsair Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Corsair Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Corsair Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Corsair Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Corsair Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Corsair Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Corsair Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Corsair Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Corsair Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη
Ιδέα Απάντηση: Kάστρο

Παράθεση:
Ναι συμφωνω,ειναι προς διερευνηση το ολο θεμα,την Κυριακή που θα εχουμε συναντηση,θα το εξετασουμε.
Αλωστε θα κανω ενα σκαναρισμα σε ολο το φασμα των συχνοτήτων,απο τα χαμηλα VHF εως και την S-band με ενα πεδιομετρο,το οποιο πιστευω να το εχω εως τοτε.
.................................................. .................................................. ....

Πολύ θα ήθελα να δώ το πεδιόμετρο και τα λοιπά.

Θέλεις να μου στείλης 1 Π.Μ. να ανταλλάξουμε απόψεις;
Νέα Μηνύματα 18-03-11   #54
Corsair
Ανώτατο μέλος του Petame

Προσοχή Απάντηση: Kάστρο

Παράθεση:
Αγγελος
.................................................. .................................................. ...

¶ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑααααααααααααααααααααααααααααααααααααα α,

ξέχασα.

Πετάω everything.
Νέα Μηνύματα 18-03-11   #55
Lemon
Ανώτερο μέλος του Petame

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα από d.corsair Εμφάνιση μηνυμάτων

Πολύ θα ήθελα να δώ το πεδιόμετρο και τα λοιπά.

Θέλεις να μου στείλης 1 Π.Μ. να ανταλλάξουμε απόψεις;
Προκειτε για ενα επαγγελματικό πεδιομετρο με αναλυτη φασματος που χρησημοποιηται για ραδιοτηλεοπτικες εγκαταστασεις.
Δεν εχω τετοιο δικο μου,ειναι αρκετα ακριβο μηχανημα,και ευελπιστω οτι θα το μου το δανεισει γνωστος Ρ/Τ σταθμος της περιοχης μου,μιας και συνεργαζωμαι μαζι τους.
Νέα Μηνύματα 18-03-11   #56
Lemon
Ανώτερο μέλος του Petame

Παράθεση:
Αγγελος
Αγγελε σιγουρα για το storch χρησημοποιήθηκε
JR (8ch) με module assan 2.4,με τον αντιστοιχο δεκτη.

Για τις υπολοιπες δεν ειμαι σιγουρος,αν και ειδα μερικες Spectrum,
δεν μπορω ομως να τις συνδεσω με τα μοντελα που επεσαν,απλα δεν θυμαμαι ποιος ειχε τι ,την Κυριακή θα γνωριζω,εφ'οσον γινει συναντηση.

Οσο για το Yak 54 gas ηταν μια futaba 7ch-2.4 με δεκτη futaba.
Νέα Μηνύματα 18-03-11   #57
Corsair
Ανώτατο μέλος του Petame

Επιτυχία Απάντηση: Kάστρο

Παράθεση:
Προκειτε για ενα επαγγελματικό πεδιομετρο με αναλυτη φασματος που χρησημοποιηται για ραδιοτηλεοπτικες εγκαταστασεις.
Δεν εχω τετοιο δικο μου,ειναι αρκετα ακριβο μηχανημα,και ευελπιστω οτι θα το μου το δανεισει γνωστος Ρ/Τ σταθμος της περιοχης μου,μιας και συνεργαζωμαι μαζι τους.
.................................................. .................................................. ........
Ευχαριστώ για την ειλικρινή απάντηση.
Νέα Μηνύματα 18-03-11   #58
nikkpepa
Νέο μέλος του Petame

Ημερομηνία εγγραφής: 18-03-2011
Επίπεδο φήμης: 356 nikkpepa Είναι στο σωστό δρόμο

αν ερθετε παντως στα μερη μου ευχαριστως να σας δωσω εγω ενα πεδιομετρο να μετρησετε οτι θελετε.
Ο χρήστης nikkpepa δεν είναι συνδεδεμένος IP   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 19-03-11   #59
Corsair
Ανώτατο μέλος του Petame

Επιτυχία Απάντηση: Kάστρο

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα από nikkpepa Εμφάνιση μηνυμάτων
αν ερθετε παντως στα μερη μου ευχαριστως να σας δωσω εγω ενα πεδιομετρο να μετρησετε οτι θελετε.
Υπέροχα.

Ευχαριστώ δια την προθημεία και την πρόσκληση.

Επικοινωνήστε μαζί μου δια την τακτοποίηση των λεπτομερειών.
Νέα Μηνύματα 23-03-11   #60
Diamond-Models
Ανώτερο μέλος του Petame

Το avatar του χρήστη Diamond-Models

Ημερομηνία εγγραφής: 26-10-2010
Επίπεδο φήμης: 616 Diamond-Models Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Diamond-Models Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Diamond-Models Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Diamond-Models Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Diamond-Models Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Diamond-Models Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Diamond-Models Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Diamond-Models Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Diamond-Models Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Diamond-Models Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του Diamond-Models Ανοίγονται ορίζοντες μπροστά του

Συγνώμη που παρεμβαίνω αλλα το μοντελο ήταν της ESM Models Πεταξε περιφημα για δύο λεπτα (παρολα τα σφαλματα συναρμολογησης ) και Επεσε από Μ.....α Δική μου (σφαιρικά).
Μήν το Κάνουμε Θέμα .
Δεν Ανοιξα την κεραία του δέκτη στην σωστή θέση.
Εχω και την δουλειά μου σε Video.
Μετα τιμης
Ιωάννης Γεωργιάδης
Ο χρήστης Diamond-Models δεν είναι συνδεδεμένος IP   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν το θέμα αυτή τη στιγμή: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δε μπορείτε να απαντήσετε σε θέματα
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας

Ο κώδικας BB είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι Εκτός λειτουργίας

Μεταπήδηση σε:

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:16.

Design By: MinerSkinz.com
Υποστηρίζεται από : vBulletin Version: 3.8.3
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Τεχνική Υποστήριξη: Αντώνης Δαμοράκης - Ελληνική Mετάφραση: Γιάννης Ζαφείρης
Απαγορεύεται η αντιγραφή/αναδημοσίευση υλικού με κάθε τρόπο, πέρα από τα όρια του www.petame.gr χωρίς την έγγραφη άδεια του ιδιοκτήτη