Νέα Μηνύματα 14-09-13   #16
HAR28
Ανώτερο μέλος του Petame

Το avatar του χρήστη HAR28

Ημερομηνία εγγραφής: 25-09-2008
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Επίπεδο φήμης: 71526 HAR28 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη HAR28 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη HAR28 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη HAR28 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη HAR28 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη HAR28 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη HAR28 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη HAR28 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη HAR28 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη HAR28 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη HAR28 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη
Προεπιλογή Απάντηση: ESM FOCKE WULF 190-A8 ARF

Καλημέρα, επειδή έχω αρκετούς διακόπτες heavy duty αλλά και σέρβο θα ήθελα να φτιάξω κάτι τέτοιο, αλλά διακόπτη με έλασμα που μπορώ να βρώ και κάνει ο οποιοσδήποτε ή χρειάζεται κάποιος συγκεκριμένος?
Συνημμένες Εικόνες

Ο χρήστης HAR28 δεν είναι συνδεδεμένος IP   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 14-09-13   #17
ankon
Γενικός Συντονιστής

Το avatar του χρήστη ankon

Ημερομηνία εγγραφής: 02-04-2008
Περιοχή: Χαλανδρι
Επίπεδο φήμης: 1513250 ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη ankon Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη

Κάνει ένας διακόπτης 5Α και μπορείς να τον βρείς σε καταστημα ηλεκτρονικών η να τον παραγείλεις από Αθήνα στον Βενιέρη με κωδικό ΔΙΑΚΟΠΤΗΣ VS 10N041C2
Αν μπείς στον βενιέρη ....διακόπτες, σελιδα 22 θα τους δείς.
http://venieris.com/
Ο χρήστης ankon δεν είναι συνδεδεμένος IP   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 14-09-13   #18
HAR28
Ανώτερο μέλος του Petame

Επίπεδο φήμης: 71526 HAR28 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη HAR28 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη HAR28 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη HAR28 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη HAR28 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη HAR28 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη HAR28 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη HAR28 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη HAR28 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη HAR28 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη HAR28 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα από ankon Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάνει ένας διακόπτης 5Α και μπορείς να τον βρείς σε καταστημα ηλεκτρονικών η να τον παραγείλεις από Αθήνα στον Βενιέρη με κωδικό ΔΙΑΚΟΠΤΗΣ VS 10N041C2
Αν μπείς στον βενιέρη ....διακόπτες, σελιδα 22 θα τους δείς.
http://venieris.com/
Ευχαριστώ Κε Άγγελε θα το παραγγείλω και θα προχωρήσω στην κατασκευή του

Νέα Μηνύματα 18-09-13   #19
HAR28
Ανώτερο μέλος του Petame

Παιδιά αυτά τα σέρβο κάνουν για το μοντέλο μου??

1. http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXUZ89

ή

2. http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...tal_Gears.html

Νέα Μηνύματα 18-09-13   #20
HAR28
Ανώτερο μέλος του Petame

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους, μόλις παρέλαβα τον κινητήρα σήμερα τον zenoah g38, τον κοιτάζω από εδώ τον κοιτάζω από εκεί και μου φαίνεται αρκετά μεγάλος!!! Μήπως τελικά δεν κάνει για το μοντέλο μου ο συγκεκριμένος κινητήρας? Μήπως είναι πολύ βαρύς?

Νέα Μηνύματα 19-09-13   #21
Mogolos
Γενικός Συντονιστής

Το avatar του χρήστη Mogolos

Ημερομηνία εγγραφής: 29-06-2009
Επίπεδο φήμης: 1578895 Mogolos Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Mogolos Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Mogolos Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Mogolos Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Mogolos Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Mogolos Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Mogolos Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Mogolos Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Mogolos Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Mogolos Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Mogolos Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη

μια χαρά ειναι Χάρη, προχώρα
Ο χρήστης Mogolos δεν είναι συνδεδεμένος IP   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 19-09-13   #22
coolfever
Ανώτερο μέλος του Petame

Το avatar του χρήστη coolfever

Ημερομηνία εγγραφής: 12-05-2013
Περιοχή: Χαλάνδρι
Επίπεδο φήμης: 322567 coolfever Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη coolfever Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη coolfever Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη coolfever Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη coolfever Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη coolfever Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη coolfever Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη coolfever Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη coolfever Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη coolfever Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη coolfever Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη

...η σιγουριά σου Γιάννη είναι αδιαμφισβήτητη...
Ο χρήστης coolfever δεν είναι συνδεδεμένος IP   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 19-09-13   #23
HAR28
Ανώτερο μέλος του Petame

Προχωράω προχωράω, να είχα και αεροπλάνο να προχωρήσω καλά θα ήταν!!! Όλα τα έχω το αεροπλάνο μου λείπει!!!!
Η όλη η κατάσταση μου θυμίζει έναν ντόπιο δικό μας Πρεβεζάνο ολίγον τι τρελό, ο οποίος ήθελε ν' αγοράσει αυτοκίνητο αλλά πρώτα πήρε το ραδιόφωνο και τελικά δεν πήρε ποτέ το αυτοκίνητο!!!!!!!

Νέα Μηνύματα 19-09-13   #24
coolfever
Ανώτερο μέλος του Petame

Το avatar του χρήστη coolfever

Ημερομηνία εγγραφής: 12-05-2013
Περιοχή: Χαλάνδρι
Επίπεδο φήμης: 322567 coolfever Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη coolfever Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη coolfever Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη coolfever Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη coolfever Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη coolfever Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη coolfever Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη coolfever Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη coolfever Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη coolfever Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη coolfever Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη

χαχαχχχ! καλοοοοό
Ο χρήστης coolfever δεν είναι συνδεδεμένος IP   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 19-09-13   #25
HAR28
Ανώτερο μέλος του Petame

Μετά από επικοινωνία με τον Κο Γιάννη Diamond models μου είπε ότι τελικά δεν θα το φέρει το μοντέλο, μου είπε ότι του ακύρωσε ο κατασκευαστής κάποια μοντέλα και μέσα σε αυτά ήταν και τα 2 focke wulf που είχε παραγγείλει!!!!!! Τώρα λοιπόν τι κάνουμε???? Τι κάνουμε που εγώ περιμένω το συγκεκριμένο μοντέλο πριν απ' το καλοκαίρι????? Να τα βράσω εγώ τα Distribution rights!!!!

Νέα Μηνύματα 19-09-13   #26
Ροδόλφος Μπάκας
Ανώτερο μέλος του Petame

Το avatar του χρήστη Ροδόλφος Μπάκας

Ημερομηνία εγγραφής: 17-01-2010
Περιοχή: ΝΙΚΑΙΑ
Επίπεδο φήμης: 4301 Ροδόλφος Μπάκας Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Ροδόλφος Μπάκας Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Ροδόλφος Μπάκας Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Ροδόλφος Μπάκας Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Ροδόλφος Μπάκας Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Ροδόλφος Μπάκας Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Ροδόλφος Μπάκας Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Ροδόλφος Μπάκας Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Ροδόλφος Μπάκας Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Ροδόλφος Μπάκας Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Ροδόλφος Μπάκας Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη

Δυστυχώς συμβαίνουν κι αυτά.Βρες ένα αλλο πολεμοπούλι που να φοράει την ίδια μηχανή και ξέσπασε επάνω του...
Ο χρήστης Ροδόλφος Μπάκας δεν είναι συνδεδεμένος IP   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 20-09-13   #27
HAR28
Ανώτερο μέλος του Petame

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα από Ροδόλφος Μπάκας Εμφάνιση μηνυμάτων
Δυστυχώς συμβαίνουν κι αυτά.Βρες ένα αλλο πολεμοπούλι που να φοράει την ίδια μηχανή και ξέσπασε επάνω του...
Καλησπέρα φίλε μου, έχεις δίκιο συμβαίνουν,το θέμα είναι μια φορά κι εγώ, αφού μάζεψα τα χρήματα μετά από πολύ κόπο, είπα να πάρω ένα μοντέλο που πραγματικά μου αρέσει χωρίς να κάνω συμβιβασμούς αλλά τελικά δεν κάθεται!!!

Νέα Μηνύματα 20-09-13   #28
Ροδόλφος Μπάκας
Ανώτερο μέλος του Petame

Το avatar του χρήστη Ροδόλφος Μπάκας

Ημερομηνία εγγραφής: 17-01-2010
Περιοχή: ΝΙΚΑΙΑ
Επίπεδο φήμης: 4301 Ροδόλφος Μπάκας Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Ροδόλφος Μπάκας Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Ροδόλφος Μπάκας Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Ροδόλφος Μπάκας Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Ροδόλφος Μπάκας Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Ροδόλφος Μπάκας Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Ροδόλφος Μπάκας Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Ροδόλφος Μπάκας Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Ροδόλφος Μπάκας Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Ροδόλφος Μπάκας Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη Ροδόλφος Μπάκας Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη

Έχεις δίκιο,αλλά....πεπρομένον φυγείν αδύνατον......
Ο χρήστης Ροδόλφος Μπάκας δεν είναι συνδεδεμένος IP   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 20-09-13   #29
sukhoi.su29
Συντονιστής.

Το avatar του χρήστη sukhoi.su29

Ημερομηνία εγγραφής: 22-12-2010
Περιοχή: Αθήνα
Επίπεδο φήμης: 1260355 sukhoi.su29 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη sukhoi.su29 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη sukhoi.su29 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη sukhoi.su29 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη sukhoi.su29 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη sukhoi.su29 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη sukhoi.su29 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη sukhoi.su29 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη sukhoi.su29 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη sukhoi.su29 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη sukhoi.su29 Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα από HAR28 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα φίλε μου, έχεις δίκιο συμβαίνουν,το θέμα είναι μια φορά κι εγώ, αφού μάζεψα τα χρήματα μετά από πολύ κόπο, είπα να πάρω ένα μοντέλο που πραγματικά μου αρέσει χωρίς να κάνω συμβιβασμούς αλλά τελικά δεν κάθεται!!!

'Αρχισες να ψάχνεις εξαντλητικά στο εξωτερικό ,αφού θέλεις το μοντέλο τόσο πολύ. ?

(ένα τυχαίο link...για ξεκίνημα)
http://www.vqwarbirds.com/product_in...a249808a78e272
Νέα Μηνύματα 20-09-13   #30
bladeskiller
Ανώτατο μέλος του Petame

Ημερομηνία εγγραφής: 08-04-2008
Επίπεδο φήμης: 549830 bladeskiller Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη bladeskiller Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη bladeskiller Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη bladeskiller Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη bladeskiller Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη bladeskiller Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη bladeskiller Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη bladeskiller Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη bladeskiller Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη bladeskiller Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη bladeskiller Έχει μια φήμη ...πέρα από τη φήμη

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα από HAR28 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετά από επικοινωνία με τον Κο Γιάννη Diamond models μου είπε ότι τελικά δεν θα το φέρει το μοντέλο, μου είπε ότι του ακύρωσε ο κατασκευαστής κάποια μοντέλα και μέσα σε αυτά ήταν και τα 2 focke wulf που είχε παραγγείλει!!!!!! Τώρα λοιπόν τι κάνουμε???? Τι κάνουμε που εγώ περιμένω το συγκεκριμένο μοντέλο πριν απ' το καλοκαίρι????? Να τα βράσω εγώ τα Distribution rights!!!!

Φίλε μου μην εστιάζεσαι σε ένα ή δυο μαγαζιά. Αν γκουγκλάρεις ESM models θα βρεις κι άλλα μαγαζιά ,που έχουν το μοντέλο που θέλεις. Δοκίμασε για παράδειγμα εδώ.

http://arfpros.com/product.sc;jsessi...6&categoryId=1

Το ότι ο Λίντιγκερ έχει κολλήματα δεν σημαίνει ότι έχουν και τα άλλα μαγαζιά του εξωτερικού. Ψάξου λοιπόν και μην παραιτείσαι έτσι εύκολα.
Στο κάτω κάτω, ο αερομοντελισμός δεν είναι βιοποριστική ανάγκη. Αυτό σημαίνει ότι δεν ψάχνεις κάτι απλά να κάνεις τη δουλειά σου οπότε ,αφού δεν βρίσκεις το ένα, βρίσκεις στην ανάγκη το άλλο. Ο αερομοντελισμός είναι ψυχαγωγία ,συνεπώς ,αν δεν βρίσκεις αυτό που σε ευχαριστεί εσένα, δεν έχει νόημα να στήσεις απλά ένα αεροπλάνο ,που απλά να ταιριάζει στη μηχανή.
Σκέψου τα όλα αυτά για να μην δώσεις στο τέλος αρκετά λεφτά για κάτι που ,στη συνέχεια, δεν θα σε ικανοποιεί.
Υπομονή λοιπόν και ψάξιμο. Τόσα μαγαζιά υπάρχουν στο εξωτερικό ,δεν μπορεί να μη βρεις άκρη.
Ο χρήστης bladeskiller δεν είναι συνδεδεμένος IP   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν το θέμα αυτή τη στιγμή: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δε μπορείτε να απαντήσετε σε θέματα
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας

Ο κώδικας BB είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι Εκτός λειτουργίας

Μεταπήδηση σε:

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Κατηγορία Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Focke wulf 190d-9 απο Sist Modelbau bf109e Scale Αεροπλάνα 99 03-12-15 16:06
Meister Scale Focke Wulf 190 A8 Würger- Scratch build 2.60m 3Blade Scale Αεροπλάνα 102 01-07-13 22:34
Αεροπλάνα σε μουσεία. Focke-Wulf Fw 44 ankon Εκθέσεις - Μουσεία 13 22-05-13 09:46
Ψαχνω σχέδια για focke wolf 190 D9!!! 3Blade Scale Αεροπλάνα 2 24-08-10 20:57
Focke wolf 190 leonidas Ηλεκτρικά Αεροπλάνα 2 27-07-10 15:55

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:18.

Design By: MinerSkinz.com
Υποστηρίζεται από : vBulletin Version: 3.8.3
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Τεχνική Υποστήριξη: Αντώνης Δαμοράκης - Ελληνική Mετάφραση: Γιάννης Ζαφείρης
Απαγορεύεται η αντιγραφή/αναδημοσίευση υλικού με κάθε τρόπο, πέρα από τα όρια του www.petame.gr χωρίς την έγγραφη άδεια του ιδιοκτήτη